Finał siódmej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Siódma edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego właśnie dobiegła końca. Jej laureatem został Paweł Piotr Reszka za książkę Diabeł i tabliczka czekolady. To bardzo dobra wiadomość będę mogła przeczytać ją już ze świadomością, że według jurorów jest najlepszym reportażem minionego roku.

Co ciekawe, do tej pory triumfy święciły książki wydane przez Czarne, z Pawłem Piotrem Reszką świętuje Agora. Gratulacje!


Moją faworytką była autorka wspaniałych Chłopczyc z Kabulu, więc tym razem intuicja mnie zawiodła. Pozostaje mi trzymać kciuki za kolejne nominacje dla Jenny Nordberg i czekać na następną odsłonę mojej ulubionej nagrody. 

A Wam udało się przewidzieć zwycięzcę? A może razem nadrabiamy znajomość Diabła i tabliczki czekolady?

9 komentarzy

 1. Pewnie, że nadrabiamy! Jak tylko dostaniemy w bibliotece, bo do ogłoszenia wyników mi się nie udało ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ten czas szybko leci, mamy czerwiec, a ja ciągle nie nadrobiłam.

   Usuń
 2. Każdy wyjątek potwierdza, że istnieje jakaś reguła. W związku z tym moje przekonanie, że jesteś specjalistką od reportaży nie zmieniło się nic, a nic :)

  P.S. Czekam na relację z lektury "Diabła ..."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ambrose, jak miło, że ciągle we mnie wierzysz :) Muszę się wziąć w garść i wrócić do blogosfery zanim znajdziesz innego specjalistę ;)

   Usuń
 3. Po dugiej nieobecności w blogosferze powracam choc na krótką wizytę w kilku ulubionych miejsach. Choć ani o nagrodzie Kapuścińskiego, ani "Diable..." powiedzieć dużo nie mogę, to chociaż się przyznam, że czytam pierwszy od dawna reportaż - na pewno pierwszy w tym roku - "Gambare!" Jeśli jeszcze nie przechwyciłaś gdzieś egzemplarza, chętnie pożyczę jak tylko skończę, a już mam przed sobą ostatnie strony. Mocna rzecz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam już, mam ebooka. Ale teraz się cieszę, że mam, bo narobiłaś mi wielkiej ochoty. I znowu poprzestawiam w kolejce ;)
   A nieobecność też praktykuję :( Ale walczę z tym!

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.